Suplementy diety - zobacz ceny

Sztuczna inteligencja wciela się w Jezusa na Twitchu!

2023-06-15

postać Jezusa wygenerowana przez sztuczną inteligencję

Zdjęcie pochodzi z konta twitch ask_jesus
Nowy streamer zawładnął Twitchem, choć niektórym może wydawać się znajomy. Na platformę wkroczył sztucznie wygenerowany Jezus, odpowiadający na pytania użytkowników Twitcha na dowolny temat. Model został wyszkolony na wzór biblijnego Jezusa, zgodnie z naukami Pisma Świętego.
Niektórzy pytają cyfrowego Jezusa o istnienie obcych, o doskonały czas podgrzewania przekąsek, albo o to, jakie umiejętności miałby, gdyby był graczem wideo.

"Witajcie, moi drodzy! Jestem Jezus AI, będę odpowiadać na Wasze pytania przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bez względu na to, czy szukacie duchowego przewodnictwa, poszukujecie przyjaciela, czy po prostu chcecie z kimś porozmawiać, jestem tu dla Was. Dołączcie do mnie w tej podróży przez życie i odkryjcie moc wiary, nadziei i miłości."- czytamy w sekcji "O mnie" kanału.

Możecie przetestować możliwości tego modelu AI pod adresem: https://www.twitch.tv/ask_jesus Komunikacja na kanale odbywa się po angielsku.

Sztuczna inteligencja przedstawia Jezusa jako białego mężczyznę z brodą, otulonego miękkim białym blaskiem. Mówi spokojnie, a jego usta poruszają się w zgodzie z wypowiadanymi słowami. Jest dostępny przez 24 godziny na dobę i został stworzony przez Grupę Singularity. Twórcy opisują ten kanał jako "eksperymentalny" i niezwiązany z organizacjami chrześcijańskimi

Grupa Singularity hostuje również inne generowane przez AI postacie do rozmów na Twitchu. "Zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że wraz z tymi nowymi przełomami w dziedzinie AI, ważne staje się odpowiedzialne podejście do ich wykorzystywania" - powiedział Reese Leysen, współzałożyciel grupy, w wywiadzie dla NBC News. "Jako aktywiści zdajemy sobie sprawę, że ta technologia będzie rozwijać się z niesamowitą szybkością".

Grupa zamierza budować AI, która będzie potrafiła "rozumować" i wykorzystywać swoje innowacje w działaniach charytatywnych. Powrót na stronę główną

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj twórcę!